Heroes VII: Příběh desetileté války (5. část)

. Publikováno v Heroes 7. Zobrazení: 1617

Autor překladu: Bušák


Předchozí díly:


Prvního dne měsíce bílé panny, vstoupil Stefan z rodu vlků do války a vyslal své armády na sever, aby vyvážily
výhody těch býčích. Dál na sever strávil Seamus z rodu jelenů poslední měsíce kácením stromů na hranici s Irollanem,
shromažďujíce dřevo pro neznámé účely. Jeho plány byly nevyzpytatelné, jako obvykle, ale bylo zřejmé, že se brzy
zapojí do boje.


847 YSD - Smrtící zima

Východní fronta

Stefanova odvážná a nebojácná taktika, která byla někým označována jako „pošetilá“, znamenala pro býky zkázu.
V prvních dvou měsících roku 847 bylo vybojováno minimálně sedm bitev v obilných polích poblíž kopců Vladikraj
a Cherna. Vlčí jednotky byly poraženy pouze ve dvou z nich. 

Ještě před začátkem jara bylo zřejmé, že býčí armáda nemá sebemenší šanci na dobytí gryfího vévodství. Amilicar
se stáhl do Voronova vrchu, ale během několika týdnů jej vlčí jednotky vyhnaly. Amilicar utekl zpět do svého vévodství
s ocasem staženým mezi nohama. 

Obyvatelé gryfího vévodství zdravili Stefana jako svého zachránce a spasitele, ale brzy jim došlo, že vlčí vévoda nepřišel
gryfí země ochránit před býčími vojsky. Ne, on zkrátka přišel obsadit gryfí země pro své vévodství. 

Západní fronta

Na západě Ivanova kavalerie a gryfí jezdci neustále oťukávali Enguerrandovy přední a podpůrné jednotky, aby tak získali dostatek času pro Roweniny jednotky na přeskupení a spojení s Ivanovými posilami. Tatyanina oběť nebyla marná. Namísto
toho, aby se opevnili v Kilburnu a riskovali tak válku do posledního muže, což by hrálo do karet spíše Enguerrandovi, rozhodli se, Ivan a Rowena, pro zastavení chrtích ozbrojených sil na otevřeném bojišti.

Dvě armády se setkali třináctého dne měsíce závoje noci, nedaleko malého městečka Ashwood. Boj trval tři dny. Ztráty byly těžké na obou stranách, ale nakonec získali spojenci mírně navrch. Ivan a Rowena se rozhodli využít své výhody a zatlačili
Enguerranda zpět za jeho vlastní hranice. 

 

Enguerrandovy jednotky byly poraženy na severu i na jihu, jednorožčí vévodství zvítězilo. Ivan navrhl, že je vhodný čas ukončit nepřátelské akce nabídkou míru. Jenže Rowena nedbala Ivanovy rady a namísto toho vtrhla sama se svými jednotkami do chrtího vévodství. Znepokojen novinkami ze svého vévodství, posbíral Ivan své jednotky a vydal se na dlouhou cestu zpět na východ. 


Ledoví démoni

V průběhu měsíce zářící hvězdy, začaly nezvykle klesat teploty. Učenci a mágové předpovídající počasí, předpovídali pro rok 847 velmi mírnou zimu. Zima roku 847 byla ve skutečnosti nejhorší za několik posledních desetiletí, takže krutý a neohrožený Stefan z rodu vlků, byl nucen pozastavit své plány na invazi. 

Díky neustálým sněhovým bouřím po celém kraji, by bylo téměř sebevraždou zaútočit na hlavní město gryfího vévodství – Eastalon, které se nacházelo v horské oblasti. Dokonce i Whitemane, dole v údolí, se stal příliš riskantním cílem. Namísto toho vlčí jednotky ustoupily do Voronova vrchu, který leží v poněkud příznivějším regionu, kde čekali na lepší počasí. Ale to bylo stále horší a horší a oni čekali dlouho. Příliš dlouho. 

Na začátku měsíce pavoučí královny se ke Stefanovým uším donesly podivné zvěsti. Ti kteří se odvážili vydat se na výpravu přes zamrzlé gryfí země, se vraceli zpět se zvěstmi o obrovské armádě „ledových démonů“ , kteří údajně sestupují z východních hor. Příběhy se velmi lišily popisem stvoření, všichni se však shodovali na jednom: démoni pochodovali na východ, směrem k Voronovu vrchu. 

Vlčí vévoda odmítl dávat těmto zvěstem jakoukoli váhu a považoval je pouze za propagandu gryfího vévodství, jež jej měla zastrašit. Pět let po čtvrtém zatmění, nebylo možné, aby démoni zůstali na Ashanu v takovém počtu. Pokud šlo o Ivanovy armády, ty byly ještě daleko na západě. A konec konců jedna věc byla jistá, žádná lidská armáda nebyla tak šílená, aby se vydala na cestu v takovém trýznivém počasí. 

Měl naprostou pravdu. Jen jednoduše zapomněl na jeden důležitý fakt: Ne všechny Ivanovy jednotky byli lidé.

Dvaadvacátého dne měsíce pavoučí královny stanuli „ledoví démoni“ na Stefanovu prahu. Vedeni Kentem, Ivanovým zbrojířem, skřeti z kmene Whitespear brzy naučili vlčího vévodu, co to znamená strach…

Tags: Heroes VII Příběh

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.