Heroes VII: Příběh desetileté války (9. část)

. Publikováno v Heroes 7. Zobrazení: 1603

Autor překladu: antalyan


Předchozí díly:


851 YSD Jizvy války

Cena loajality 

Na druhé straně Severní řeky Seamus přesouval svá vojska. Oddíly nesoucí zelené a zlaté barvy
Jeleního vévodství se shromáždily kolem místa zvaného Dun Carria. Seamus vyzval své vazaly,
aby stanuli v první obranné linii proti Alianci Gryfa a Vlka. Amilicarovi z Býka byla svěřena Ronanova
brána, stará andělská pevnost postavená na hranicích Jeleního vévodství, na sever od kopce, na kterém
dříve stával Sokolí vrch. Zatímco mnozí by to vnímali jako čest, pyšný Amilicar prý nebyl příliš šťastný,
že se stane Seamusovým hlídačem. 

Mezitím síly Entguerranda z Chrta pochodovaly na sever, přestože jejich postup byl zpomalen blízko města
Timberwood během série šarvátek se Společenstvím větrných mečů vedeným žoldákem s počestnou reputací,
Andrasem z Hammerfallu. Ťeď budou vojska žoldáků pokračovat v cestě, pouze pokud jim bude zaplaceno.
Získal jsem jisté indicie vedoucí mě k přesvědčení, že Andras by mohl být najatý Irollanem, aby bránil Seamusovu
válečnému programu, třebaže další indicie vedou má podezření směrem k obchodnickému spolku Eridanské křižovatky. 

Shodou okolností, Rowena z Jednorožce mohla Seamusovi poskytnout mnohem menší válečnou pomoc, než očekával.
Podle rusovlásky z Yorwicku příliš mnoho jednorožčích vojáků zemřelo během posledních sedmi let konfliktu,
a tyto hubené síly bylo všechno, co jí zůstalo. A zatímco toto samo o sobě nic neprokazuje, můj zdroj mě informoval,
že Rowena rozkázala svým kapitánům, aby se dostali do Jeleního vévodství méně frekventovanými cestami, jinými,
než cestovali Entguerrandovi vojáci...

Seamusovy oči se nyní zaměřily na Talonguard, kam Ivan přesunul své sídlo. Již v šestém století byl Talonguard
považovaný za klidné útočiště, kam císařovna Gwendolyn a její manžel Anton mohli utéct od politiky a nekonečných
intrik císařského dvora. Válka to nyní znovu připomněla.

Vichry války 

Na počátku jara se Ivanova vojska dala do pohybu. Jeho cíl však nebyla Dun Carria, jak Seamus očekával, ale Brynwood. Kdyby Aliance Gryfa a Vlka obsadila toto město, otevřelo by jí to cestu směrem k Horncrestu. Zatímco Ivanovy síly vstoupily na Seamusovo území z jihu, Stefan z Vlka zahájil ve stejnou chvíli útok z východu. 

I když obdivuji Ivanovu odvahu, musím říct, že jeho plán měl daleko od bezchybnosti. Seamus už byl ve válce dříve, a nenechal se tak snadno zmást. Také měl k dispozici radu v čele s arcibiskupem Vilémem, která bojovala dlouhou vyčerpávající válku proti archónu Belkethovi ve Válce o zlomenou hůl. Jelení císař tak přikázal několika oddílům umístěným ve městě Forkriver, aby posílily pevnost v Brynwoodu, zatímco Enguerrandovy armády byly poslané do Meadowfairu, poskytujíce hrubou, ale účinnou druhou obrannou linii. 

Aby zkřížil Seamusovu taktiku, Ivan byl donucen změnit své plány a ve velkém spěchu zamířil na sever. Potřeboval, aby byl Stefan úspěšný v Brynwoodu, aby pak mohli spojit své síly a udeřit na Meadowfair. Ale nejdříve musel obsadit Forkriver. 

Ivan se považoval za muže cti, za člověka, který ušetří každý nevinný život, kdykoliv to bude možné. Ale nic takového jako čistá válka bez obětí neexistuje, a čas byl podstatný. Ivan potřeboval bezodkladně odříznout Forkriver od zásob, aby se tak vyhnul dlouhému obležení, jež by prospělo pouze Seamusovi. Byl jen jediný způsob, jak dosáhnout tohoto cíle: zapálit všechny pole, farmy a sady. Rolníci, kteří odmítli své pozemky opustit včas, byly ponecháni, aby uhořeli s nimi. Tak Ivan získal první z mnoha přezdívek: Ivan z popela.

Následoval pád Brynwoodu. Gryfové a Vlci spojili své síly a pochodovaly na západ směrem k Horncrestu, zanechávajíce za sebou oheň a smrt. V zemích Jeleního vévodství už nebyl známý jako Ivan - byl Krvavý Gryf, Ivan Hladomor, Lord Chladné srdce, Kletba severu, Křivopřísežník, Zrádce. Každá z těchto přezdívek se stala hořící jizvou na jeho duši. Ivanův plán však byl pokračovat, i za cenu své reputace. 

Seamusovy armády, vedené císařem samotným, se přidaly k Entguerrandovým vojskům v Meadowfairu. Když na země Jeleního vévodství dolehnul podzim, začalo se schylovat k největší bitvě roku 851. Ale vy už víte, jak dopadla - kdyby šly věci jinak, tato rada by neměla žádný důvod se konat. Meadowfair byla Gryfova nejtemnější hodina.

Zuřící bouře

Nepochybně jste slyšeli příběh o souboji Ivana proti Seamusovi na bitevním poli. Jak "zrádný" vévoda z Gryfa znovu podcenil svého soupeře. Jak Seamus není jen zkušený šermíř, ale také mistr tajemných umění, jak jeho magie změnila průběh bitvy a jak odpadlíci byli přinuceni utéct, aby si zachránili holé životy. Prý utíkali, jako by je honil sám Crag Hack, jak říká staré přísloví.

Ale Ivanův a Seamusův meč se ve skutečnosti v Meadowfairu nikdy nestřetly. Jako vždy, pravda a legenda se proplete. Jelení císař vskutku prokázal, že je mocný kouzelník, ale to je přesně ten důvod, proč stál ve skutečnosti daleko od předních linií, podporujíce své vojáky kouzly, a ne mečem. Jediný, komu tehdy musel Ivan opravdu čelit, byl Entguerrand z Gryfa. Entguerrand ovládal Čepel loajality, jeden ze sedmi bastardských mečů Elratha. 

Historie se často opakuje. Předtím Ivan zničil Čepel pravdy se svou vlastní Čepelí odhalení. Tohoto podzimního dne, uprostřed krví prosycených polí Meadowfairu, Čepel loajality prostoupila skrz Ivanův meč, Železné pírko, meč ovládající moc zakladatele Gryfího rodu, a rozbila jej na tisíc střípků. Železný střep vletěl do Ivanovy tváře, zařezávajíc se na pravou stranu jeho vznešeného obličeje. Jen zázrakem Ivan nepřišel o oko.

Čepel loajality nikdy nemohla prohrát proti zrádci...

Když byl Entguerrand připraven zasadit rozhodující ránu, aby ukončil Ivanovo povstání, zjevil se náhle, jakoby odnikud, zvláštní pták, a přitáhl pozornost Chrtího vévody, dávajíc tak Ivanovu mistru zbraní, Kentemu, příležitost odtáhnout zraněného lorda stranou. Vzápětí se ledy a blesky začaly snášet na jelení a chrtí vojáky, způsobujíce ohromný zmatek v jejich řadách. Modrý pták, který odnesl Ivana a Kenteho do bezpečí, byl zvěstí toho, že se delegace ze Stříbrných měst (nebo aspoň její část) rozhodla obrátit proti Seamusovi.

Tags: Heroes VII Příběh

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.