Might and Magic: Showdown

. Publikováno v Novinky. Zobrazení: 1074

Když se s námi Ubisoft loučil začátkem října 2016 se sedmým dílem Heroes, na konci "dopisu na rozloučenou" přidal drobnou poznámku, že se s Ashanem ještě v budoucnu setkáme. Každý si to vykládal po svém, někteří doufali v další díl Might and Magic, další zase v osmý díl Heroes. Ovšem asi nikdo nečekal, že novou hrou z univerza MaM bude PvP aréna s miniaturami ze světa Ashan nazvaná Might and Magic: Showdown.

Hra je aktuálně k dispozici na Steamu v EA verzi za 19,99 EUR. Hra vyžaduje klienta uPlay a asmozřejmě internetové připojení a to neustále, neboť většinu času strávíte boji s lidskými hráči. Můžete a asi zpočátku i budete hrát "kampaň", ale ta zde hraje pouze roli jakéhosi tutoriálu, tedy návodu, jak používat schopnosti hrdinů a jednotek.

Za splněné úkoly pak získáváte herní měnu, za kterou je možné dokupovat další postavičky a ty si pak opravdu ručně (myší) namalovat dle vlastních představ.

Pokud se ptáte, zda uvidíte nějaké nové jednotky, tak prozatím vás zklameme, neboť hra využívá (recykluje) již použité modely z předchozích her a to včetně grafiky ikon, hudby a zvuků.

Co je však nové, je celkové pojetí boje, kdy přímo neovládáte jednotky, ale pouze jim před bitvou připravíte schopnosti a naprogramujete za pomocí různých podmínek, jak je efektivně využívat (léčení, plošná kouzla, debuffy...). V boji je pak vše v reálném čase a vy pouze spouštíte schopnosti vašeho hrdiny (které jste si předem připravili, schopnosti jednotek se spouští automaticky dle naprogramovaného plánu) a určujete mu cíl, na který má útočit.

Souboje jsou tím pádem svižné a spíše než plnohodnotný přírůstek do rodiny Might and Magic bude Showdown jakousi oddechovkou, kterou si můžete zahrát kdykoliv.

Níže se můžete podívat na galerii obrázků nebo rovnou trailer ke spuštění hry.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.