Co se děje ve světě Heroes...

. Publikováno v Novinky. Zobrazení: 635

Jak sami dobře víte, od ukončení podpory Heroes VII ze strany Ubisoftu upadla celá tato série (ale i RPG série Might and Magic) do jakési hibernace, odkud se asi jen tak nedostane (Ubisoft po fiasku s Showdownem již nic k Might and Magic značce nevydal). Pojďme se tedy společně podívat na naší, ale i světovou fan scénu, protože kdo jiný, než fanoušci by měli tuto skvělou sérii držet při životě!

  • CZ/SK: zde stále úspěšně běží Heroes liga pro Heroes III. Pokud neznáte a chtěli byste si poměřit síly a zkušenosti s ostatními hráči online, pak neváhejte a navštivte stránky: http://www.heroes3.cz/ Dalším skvělým počinem je kompletní český překlad modu pro Heroes V a to v režii Antalyana, který vytvořil i malý úvod do tohoto modu a návod na instalaci: Heroes 5.5 CZ a také se stará o opravu chyb, které zůstaly v oficiální verzi Heroes VII od Ubisoftu po ukončení podpory, mod na opravu si stáhnete na těchto stránkách A samozřejmě je tu také náš počin pro Heroes VII, který se pomalu formuje a blíží se k vydání otevřené bety: Wryn Pendragon: Umbramancer Pokud máte chuť na nějaké originální české mapy do Heroes VII, tak Niven pro vás vytvořil na své stránce mapy Pomsta poražených a Vše jednou končí.
  • EN: pro druhý díl se neustále vyvíjí mod, který umožní tento díl snadno modovat (přidávat nové jednotky, kouzla či skripty). Pokud občas rádi oprášíte Heroes II, pak se podívejte na tento zajímavý projekt: Project Ironfist Třetí díl je asi nejvíce modovaným dílem Heroes a každý den se objevují nové a nové mody a nápady. Asi nejzajímavějším a nejpropracovanějším se jeví nové město Oasis, které si nic nezadá se Zátokou (Cove). Sice jeho autor nemá tolik volného času, kolik by si představoval, ale jeho město a hlavně pak krásně animované jednoty za shlédnutí a později i vyzkoušení určitě stojí: Oasis Town Asi nejpopulárnějším dílem (hned po Heroes III) se díky modu 5.5 stal díl pátý a pokud jste o tomto modu ještě neslyšeli, tak určitě zavítejte na jeho stránky Heroes 5.5 mod zvláště, když si do něj můžete stáhnout češtinu (viz výše). A pokud nemáte čas na hraní dlouhých scénářů na PC, můžete zkusit hru od JVC (tvůrce série Might and Magic a Heroes), která se stále více podobá HoMaMs i když je stále více zatěžována monetizací (kterou ale nemusíte pro hru využít). Dobrodružství na vás čeká ve hře Creature Quest Ubisoft následně kontroval svým pojetím stejného systému, ale ve světě Ashan hrou Might and Magic: Elemental Guardians
  • PL: trochu nás mrzí, že výborný počin, který pozměnil rozložení jednotek v základní verzi Heroes VII a dokonce přidal i nové, bohužel, zamrzl na neaktuální verzi a není jej tak možné nahrát do poslední verze Heroes VII s datadiskem. Jedná se o AC mod a za zmínku stojí i pokus o oživení oblíbeného hradu Conflux pro Heroes VII, o kterém se dozvíte více na tomto fóru
  • CH: poslední zastávkou bude daleká Čína, kam se po neúspěchu série Heroes v Evropě a Americe tato herní značka vydala. Respektive tam Ubisoft zapustil své magické kořeny a nechal tamní vývojáře vypracovat zvláštní mix Heroes III, realtimových bojů a mobilní aplikace: toto Pro nás to je bráno spíše jako dehonestace klenotu, kterým je Heroes III, ale čínský trh možná právě takovou kombinaci potřebuje. Každopádně uvidíme, jak se této hře povede.

Jak vidíte, stále se něco děje. Bohužel budoucnost série je více než nejistá a nezbývá nám tak než čekat, zda se ještě někdy podíváme do Heroes pod taktovkou Ubisoftu, nebo zda se rozhodne značku prodat zpět JVC (který se již zmínil, že by o ní stál). Tak či tak, dokud budou fanoušci, bude žít i svět Might and Magic!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.