Král je mrtev, ať žije (žabí) princ!

. Publikováno v Novinky. Zobrazení: 98

 

Blíží se nám poslední srpnový den. Nekončí jen o něco delší letní prázdniny školáků, ale zároveň se vytrácí i ta poslední naděje na jakékoliv znovuzrození již téměř zapomenuté série Heroes.

Ubisoft sice udržuje sérii v jakémsi umělém spánku, napojenou na přístrojích - konkrétně mobilních, ale s původními HoMaM to už nemá moc společného. 31. srpna to bude přesně 25 let, co světlo světa spatřil první díl tahové strategie a někteří z nás ještě tajně doufáme, že ohlásí restart celé série. A nebo alespoň prodá značku studiu, které by ji bylo ochotno a schopno znovu přivést k životu.

Zřejmě je to ale vše jen naše zbožné přání a v pondělí se tak nic nestane. A série Heroes bude dál žít jen díky fanouškům, kteří se neustále starají o původní díly, tvoří mapy, mody či dokonce celé „datadisky”, nebo chcete-li fan DLC :O)

A tak nám nezbývá než pohřbít krále a podívat se po jeho možném nástupci. Nebo i nástupcích…

Kopií a pokusů napodobit legendární koncept HoMaM bylo mnoho a jistě ještě hodně bude. Zvláště pak na mobilech. Ale já se dnes zaměřím na projekt, který nejen že se Heroesům podobá, ale sám i přiznává, že se nechal touto sérií inspirovat a přidal k tomu něco málo z další populární značky.

Řeč je o hře Songs of Conquest (doslova: Písně dobývání), která možná svou pixelartovou stylizací nemusí sednout všem, ale než odsoudíte grafický kabátek, podívejte se na rozpohybované obrázky - tvoří totiž dokonalou fantasy atmosféru, jako kdysi „pohádkově malovaný” druhý díl.


V dřívějším článku jsme vám přinesli ty nejzákladnější informace, které byly tehdy dostupné, ale dnes již víme mnohem více, a navíc už probíhají i interní testy, takže hra začíná získávat konkrétnější rysy.

Ze série Heroes čerpá inspiraci v kolech na tahy, a to jak na mapě dobrodružství, tak i v boji. Svou armádu rekrutujete rovněž v městech a přesouváte po mapě pomocí mocných vládců (alias hrdinů). Budete se střetávat nejen s nepřátelskými vládci a dobývat jejich města, ale i s neutrálními jednotkami. Sbírat budete krom surovin i mocné artefakty.

Hrdinové zde budou vládnou mocnou magií, která se souhrnně nazývá „esence”, neboť ji tvoří celkem 5 esencí: řád - chaos - destrukce - (s)tvoření - arkána. Každá jednotka v hrdinově armádě (až 9 slotů, ale je omezen počet jednotek) produkuje jednu z těchto esencí, což přidává na strategických možnostech, jak kombinovat jednotky.


Celkem budete mít k dispozici 5 druhů surovin pro výstavbu a rozvoj vašich měst. Dvě základní, kterými jsou dřevo a kámen. A tři vzácné: nebeská ruda, zářící nit a prastarý jantar. Pokud očekáváte klasické obrazovky měst, pak budete možná mírně zklamaní, neboť veškerá výstavba zde probíhá na mapě dobrodružství, po vzoru her ze série Total War. Vybíráte si jak nové budovy k najímání jednotek, tak i vývoj, výzkum a vylepšování různých technologií. A v neposlední řadě také samozřejmě opevňujete město proti případnému útoku nepřátel.

Hra bude mít už v základu editor map, který rovněž používají i samotní tvůrci pro tvorbu testovacích map a posléze i herních kampaní. Zda bude i nějaká podpora modů, to zatím nevíme, ale vše se vyvíjí v enginu Unity, což je nejlepší předpoklad pro možné mody, pokud to autoři povolí.

Plánované vydání na konci letošního roku již bylo odloženo a to na neurčito, někdy během roku 2021. Jednak do vývoje zasáhla korona a druhak chtějí autoři z Lavapotion vydat kvalitní a dodělané dílo. Aktuálně se na stránkách hry můžete registrovat do uzavřené alfy, která by měla začít někdy na podzim tohoto roku.

Vývoj hry budeme sledovat a v okamžiku, kdy bude známo více informací o jednotlivých frakcích či jakékoliv gameplay video, dáme vám vědět!

A pokud jste dočetli až sem a ptáte se, kdo je tím druhým možným nástupcem... pak vězte, že je to zatím jen jeden obrázek a informace, že se tvoří nástupce Heroes. Ale to nejdůležitější je jméno, které je pod touto informací uvedené: Gregory Fulton. Je vám povědomé? Pak vězte, že nejde o nikoho jiného než samotného vedoucího designéra Heroes 3! Více zatím nevíme (krom krkolomného jména Fanstratics), ale určitě sledujte tuto stránku: https://www.fanstratics.com/

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.