Fantastická strategie aneb nástupce Heroes 3

. Publikováno v Novinky. Zobrazení: 166

Po včerejším „tichém výročí” prvního dílu Heroes se dnes do světa rozletěla zpráva o prozatím nicneříkajícím projektu Fanstratics (FST) od Gregory Fultona. A v té zprávě potvrdil to, co si většina fanoušků Heroes myslela a v co tajně doufala - jeho nová hra bude skutečný nástupce třetího dílu HoMM, oproštěný od „kreativní vize” Ubisoftu.

De facto se vracíme zpět do doby, kdy skončily práce na třetím dílu a měl se připravovat čtvrtý, kam už ale Gregory nepokračoval a pro mnohé byly Heroes IV až moc velkou změnou. Samozřejmě bude třeba přijít s novými či odlišnými prvky, aby se studio vyhnulo střetu s Ubisoftem, který má práva na sérii Heroes.

Gregory představil i návrh druhé jednotky (prvním byl kavalír), tentokráte trpasličího bojovníka s kladivem: Hammersmith.

A nyní to nejdůležitější a nejzajímavější, co byste měli o FST vědět:

Jde o opravdového duchovního nástupce Heroes of Might and Magic 3, ačkoliv se tak titulovalo již bezpočet her. Všechny tyto hry, ať už více či méně úspěšné, však postrádaly to nejdůležitější: tvrdé jádro těch, kteří opravdu na Heroes 3 pracovali a mohou tedy své zkušenosti zúročit.

Hra bude mít mapu dobrodružství, interaktivní městskou obrazovku i bojiště s hexy. Přesně to, co měl i třetí díl Heroes. Vše bude ve 3D, ale při hraní se bude používat čistě 2D pohled. Pro příklad Greg uvedl Oriho, což je hra (plošinovka) renderovaná v krásném 3D vizuálu, ale kamera využívá pouze 2D pohledu se zoomem. Odpadne tím zběsilé točení kamerou a hledání směru, popřípadě skryté suroviny/artefaktu za objekty na mapě.

Gregory rovněž připomenul, že ačkoliv Ubisoft nemůže mít copyright na herní mechaniky, má ohlídané to, aby se žádná hra příliš nepodobala Heroesům (tedy krom mobilního trhu, tam těch okopírovaných her á la Heroes je opravdu dost). Proto nastane změna ohledně frakcí, hrdinů, jednotek, kouzel, schopností, artefaktů… prý vám budou povědomé, ale přesto odlišné. A to je dobře, neboť vidět po osmé zase staré známe z hradu lidí, pekelníků a nemrtvých už by opravdu nudilo.

Pokud doteď nedokážete bez zadrhnutí vyslovit jazykolam FANSTRATICS, pak neklesejte na mysli, nejste v tom sami :O) Greg však volbu názvu hry obhajuje a nerad by jej měnil. Už jen to, že je originální a byla na něj volná doména :) Mně se upřímně moc nelíbí. Je neosobní a na rozdíl od prazvláštních názvů jiných her je toto složeninou 3 slov do jednoho slepence: FANtasy + STRAtegy + tacTICS. Ale kdo ví, třeba se ještě název změní na něco příjemnějšího. Ostatně mu i můžete své návrhy posílat.

Co se týče multiplayeru a online hraní, Greg by rád pokračoval v tom, co i po 20 letech stále probíhá ohledně Heroes 3 - různé ligy a turnaje (zmínil HotA). Nikdo tehdy nepočítal s tím, že by se Heroes 3 hráli kompetetivně jako e-sport, ale pokud bude poptávka, nemá problém nabídnout klienta pro více hráčů po internetu.

FST vyjdou pouze na PC (Windows), takže se nemusíte bát šílených P2W modelů pro mobily či portů na konzole. Prostě stará dobrá myš a klávesnice to jistí.

Ohledně editoru map si fanoušci mohou být jistí, že bude co nejpřívětivější. Byl to totiž právě Greg, kdo navrhl editor map pro Heroes 3, takže bude jistě o kvalitu postaráno.

Pokud vás zajímá, kdo další přislíbil účast na tomto projektu, pak u všech těchto jmen je sice otazník a ono nejisté „možná”, ale pokud by to vyšlo, byl by úspěch FST zaručen: ilustrátor Justin Gerard, skladatelé Rob King a Paul A. Romero, a legendární sir Mullich alias David Mullich.

Hra by měla vyjít formou komunitního financování a ještě před tím, než se spustí kampaň, můžete pomoci tím, že se zaregistrujete k odběru novinek na stránce hry zde: https://www.fanstratics.com/

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.