Fotoreport z alfy Státokoulí (CBH)

. Publikováno v Novinky. Zobrazení: 1082

Zhruba před měsícem jsme vám přinesli zprávu ohledně fanouškovských státokoulí na bází populárních Heroes. A jelikož byla včera spuštěna kampaň na kickstarteru, kde WoH podpořilo autory, můžete se dnes podívat na to, jak to celé vypadá a jaké jsou první dojmy z alfy.

Podle autorů (celkem jsou tři) je hra hotová z 50% a už teď můžete hrát za tři národy: Polsko, Rusko a USA. Hra je vytvořena v oblíbeném enginu Unity a jelikož se jedná o první veřejnou alfu, tak nemůžete čekat mnoho, ale i tak je už hra zábavná.

Úvodní obrazovka, která prozatím nenabízí mnoho. Jelikož zatím nefunguje systém ukládání a nahrávání pozic, lze pouze spustit nová hra.

V plné verzi bude vše, nač jste zvyklí: jednotlivé scénáře (netušíme, zda bude i editor map), hotseat nebo-li horké křeslo, tedy hra více hráčů na jednom PC, klasická kampaň s příběhem a multiplayer (LAN či internet? uvidíme).

Scénáře jsou prozatím k vyzkoušení jen dva. První je klasický s obsazením nepřátelského města a druhý je pak boj Donalda za USA versus Vladimír za Rusko. A také budete stavět zdi a nahánět imigranty... ano, nekorektní humor je součástí hry a nešetří žádné národy a jejich stereotypy, tak jak jste zvyklí u státokoulí :)

Zvolil jsem první scénář a hru za Polsko. Takto vypadá obrazovka hrdiny. Většinu ihned pochopíte a pokud by vám bylo něco nejisté, stačí kliknout na nápovědu (tutoriál). Jediné, co mi zde chybělo, byly dosažené zkušenosti (ty vidíte jen po bitvě).

A zde můžete rozdělovat bodíky, které získáte při postupu na novou úroveň. Prozatím je to jen nástřel, který se dle autorů ještě hodně změní.

A tohle je mé startovní polské městečko Varšava! Prozatím tedy spíše vesnička, která se bude den za dnem rozrůstat.

A zde pak jednotlivé stavby a jejich vylepšení. Jednotky se (zatím) vylepšovat nedají. Navíc se po týdnu nekumulují, takže musíte každý týden nakupovat všechny dostupné, protože jich budete mít vždy stejně, takže nemá smysl čekat třeba měsíc a pak nakoupit (rekrutovat) vše naráz.

Obrazovka dobrodružství je jako vystřižená z třetího dílu Heroes. Jen ty suroviny se mírně liší: peníze, dřevoolej, vodka(!), majonéza, uhlí a čaj. Ano, velmi specifické suroviny, zvláště vodky budete mít vždy nedostatek, neboť je třeba jak na stavby, tak i pro silnější jednotky (zvláště ty ruské a polské).

Hned při prvním boji a střetu "mého" Polska s OSN, jsem využil americké pomoci v rámci "humanitárního bombardování" - nutno podotknout, že OSN bylo proti, ale moc mu to nepomohlo :) Jinak toto kouzlo vás vyjde na 70 bodů many a udělí všem v dosahu krásných 200 bodů poškození.

A zde je moje nekorektní kniha kouzel ve své plné kráse. Je libo trumpovu zeď? Demokratickou raketu či sebevražednou kouli AkBALL? Dokonce i aktuální koronavirus je v nabídce - každý si prostě vybere to své.

A zde je již Varšava v plné kráse! Vše postaveno, jednotky nakoupené a hrdina se nebojácně vrhnul na protivníka...

A když jsem dostával, co proto, nechyběly ani peprné polské nadávky. Mimochodem jednotky zatím nemají aplikované schopnosti, takže existují de facto jen pěšáci a střelci. Ovšem až budou mít i speciální schopnosti, bude boj mnohem zajímavější!

Po dobytí Moskvy jsem si najmul místní "pořádkové služby" FSB, jezdce na medvědech a samozřejmě nechyběl ani tank!

Dobytí Washingtonu bylo cílem mise, a tak jsem tento obrázek pořídil až z druhého scénáře. Jistě poznáte mého hrdinu, podle jeho stylového účesu...

Konec dobrý, všechno dobré! Musím uznat, že na práci 3 lidí je to skvělý výkon, který už v alfě dokáže navodit atmosféru Heroes 3 říznutou nekorektním humorem. V dnešní uspěchané a nelehké době je to velmi milé překvapení, které budeme i nadále sledovat a v plné verzi to bude jistě zábavnější, než kdejaká mobilní hříčka.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.