Heroes V: Frakce a hrdinové

. Publikováno v Heroes 5. Zobrazení: 8923

V kompletní sestavě Heroes V, tedy v základní hře i obou datadiscích (HoF a TotE), je celkem 8 frakcí: Akademie, Azyl, Hvozd, Kobka, Nekropole, Peklo, Pevnost a Tvrz. Oproti předchozím dílům se jednotliví hrdinové již nerozdělují na sílu a magii pro každou frakci, ale napříč. Znamená to tedy, že například za Akademii budete vždy hrát za hrdinu čaroděje (magie) a za Hvozd pak vždy za hrdinu hraničáře (síla).

Aby hra za jednotlivé národy nebyla tak monotónní, každý hrdina má svou unikátní specializaci, kterou dále rozvíjí tím, jak získává nové úrovně. K tomu ještě přidejme rasové dovednosti, díky kterým mají jednotlivé národy nezaměnitelnou hratelnost.

Jelikož se hrdinové opět vrátili do zadních řad, odkud občas sešlou kouzlo či zaútočí, jejich atributy se tak stávají ze 4 základních pilířů, na které jste byli zvyklí již od prvního dílu:
 útok -  obrana -  síla kouzel -  znalosti.

Hodnoty těchto atributů opět přecházejí na jednotky, díky čemuž jsou i slabé jednotky smrtícím nástrojem, vede-li je mocný hrdina s vysokými atributy. Další statistiky jsou pak:
 štěstí -  morálka -  mana.

Níže naleznete přehled všech frakcí a tříd jednotlivých hrdinů včetně jednotlivých rasových dovedností.

Frakce Hrdina  Rasová dovednost  Statistiky
  
Akademie

Čaroděj

Řemeslo
  
0
  
0
  
2
  
3

Azyl

Rytíř

Protiúder

1

2

1

1

Hvozd

Hraničář

Mstitel

0

2

1

2

Kobka

Warlock

Kolísání magie

1

0

3

1

Nekropole

Nekromant

Nekromancie

0

1

3

1

Peklo

Pán démonů

Brána

2

0

1

2

Pevnost

Runový mág

Runové umění

0

1

2

2

Tvrz

Barbar

Krvavá zuřivost

3

0

0

1

Tags: Heroes V

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.